A Zugfőzde Pálinkamúzeumban megismerkedhetsz a pálinkafőzés történetével az etruszkoktól kezdve a Gall féle főzőberendezésen át napjainkig és bepillanthatsz a tiltott pálinkafőzés trükkjeibe illetve megtudhatod az igazi visegrádi zugfőző titkokat.
A népszerű és közkedvelt szilvapálinkától, a sárgadinnye párlaton keresztül a soha nem gondolt sárgarépa párlatig nagyon hosszú az út. De elértünk idáig. Ennek fényében még a kukorica és burgonya alapú szesz is felkeltheti az érdeklődésünket! Több mint 30 féle alapanyagot ismerhet meg, aki megnézi „A pálinkakészítés alapanyagai” című összeállításunkat.
És, ha megmar véletlenül egy kígyó, pánikra semmi ok! Jó erdélyi szokás szerint pálinkával fertőtlenítheted. Elmondások szerint Visegrádon szokás volt a megfázást köményes pálinkával gyógyítani.
Ki ne ismerné a „vegyigyümi” legendás címkéjét vagy a cseresznye „kétdekás” üvegén virító képmását. Mi összegyűjtöttünk néhány ikonikus sorozatot a 70-es, 80-as évek kínálatából többek közt dunabogdányi, visegrádi és nagymarosi forrásokból. Jó szórakozást kívánunk hozzá!
Nézzük a legfontosabbat: a pálinka hungaricum!
De hát pálinka mindenhol van, - olvastam Cserna-Szabó András egyik írásában - és a jó pálinka mindenhol itatja magát (néhol még a rossz is) mi ebben a hungaricum?
Erre Váncsa István szavai adják meg a pontos választ:
„…a törköly vagy akármelyik pálinka reggelire történő fogyasztása speciálisan magyar szokás, hungaricum, ami a legiszákosabb nemzetek fiaiban is tiszteletet ébreszt a magyar virtus iránt.”
Hát akkor mi mással köszönhetnék el?
Pálinkás jó reggelt!